Proč letní tábor s BASICem

Protože děti jsou u nás šťastné! Na tábory většina dětí jezdí, protože je „někam“ poslat rodiče musí, aby nebyly dva měsíce zavřené doma. Ale tábor je mnohem víc než chůva týden či dva. V našem případě rozvíjí schopnosti a dovednosti dítěte. Formují mu osobnost a vytváří mnoho zážitků, ze kterých bude čerpat celý život. Kromě jiného se zde učí děti samostatnosti, řešit problémy pomocí vlastního úsudku. A ruku na srdce, kdo by nechtěl doma samostatnější dítě?

Všechno tohle u nás děti zažijí! Musí se naučit pracovat samostatně i dohromady, nachází si zde nové kamarády, naučí se prosazovat v kolektivu a obhájit si svoje názory.

Jak je to s programem tábora?

Bez dobrého programu by to nešlo. Každý tábor má dopředu připravené osnovy, hry, soutěže, výlety, podle kterých se řídí, případně je upraví podle počasí. Tábory jsou přímo nabité hrami, běhačkami, odpočinkovými či výukovými činnostmi, takže děti se nestihnou nudit a tábor si naplno užijí.

 

Kdo se o děti stará?

Nás už znáte. Pokud ne, rádi se s vámi seznámíme. Celý rok pracujeme s dětmi, takže jsme kompetentní postarat se o vaše děti i na táboře. Každý náš pracovník je pečlivě vybírán a proškolen tak, aby se předešlo jakýmkoli nehodám, komplikacím. Ví, jak se chovat k dětem, když je jim ouvej, když je něco trápí. Naši vedoucí dovedou zachovat chladnou hlavu i při ne úplně běžných situací (např. vichřice, velká voda, vážná zranění, …).

 

Dozvím se, jak se moje dítě na táboře má?

Jasně, i během tábora jsme na telefonu či e-mailu, takže se na nás kdykoli můžete obrátit. My sami vás budeme v průběhu tábora také informovat. 😊

 

Je jedlík, nebude trpět hlady?

Rozhodně ne. Na našich táborech je zajištěna strava 5x denně a pokrmy jsou vybrány tak, aby byla zajištěna pestrá strava. Asi se netrefíme všem do oblíbených jídel, ale můžeme najít jiné řešení. Potravinové alergie nebudeme ignorovat a rádi se s vámi domluvíme na alternativě. Každý, kdo má hlad, si může během vydávání jídel přidat, dokud není zasycen. 😊 Navíc mají k dispozici neustále něco k pití – čaje, vodu, šťávu…

 

Co vše je zahrnuto v ceně?

V ceně je obsaženo ubytování, program pro děti a strava. Pokud se jedná o tábor, které je obohacené o doučování, jazykový program nebo jinou doplňkovou aktivitu, je to také zahrnuto v celkové sumě spolu s pojištěním. Jestliže tedy dáte dítěti s sebou kapesné, je to pouze pro jeho potřebu (například na mlsky 😊).

 

Bezpečnost dětí nade vše…

Všechny naše tábory jsou vedeny pod přísnými hygienickými pravidly a splňují veškeré podmínky k pořádání. Vždy je přítomen vyškolený zdravotník, který se stará o úrazy a bolístky dětí a zajišťuje hygienická opatření. Musí ale mít podklady i od vás, tzn. prohlášení o bezinfekčnosti dítěte a absolvování lékařské prohlídky.

 

Pokud vás zajímá ještě mnoho dalších věcí, nebojte se zeptat hlavního vedoucího tábora, který ho organizuje. Velmi rád vám zodpoví vaše dotazy.